Forum Dyskusyjne PPJK

Forum Żeglarzy Pucharu Polski Jachtów Kabinowych
Zobacz również: Strona główna PPJK
Teraz jest czwartek, 23 października 2014, 04:47

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 11 listopada 2006, 20:55 
Mała Gaduła

Witajcie
Doskonale wiem, że dżentelmeci o pieniądzach nie rozmawiają, a tu tylko tacy, ale kilka podstawowych informacji mogłoby czasem zachęcić niezdecydowane osoby do podjęcia decyzji o przyłączeniu się do grona startujących. Osobiście dysponuję raczej niskim budżetem, więc bedę szukać pomocy u chojnych sponsorów :wink: Do tego muszę wiedzieć na jakim poziomie będą kształtować się koszty sprzętu i startów. Jakby ktoś chciał rozpocząć rozmowę, to zapraszam.
Michał

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 12 listopada 2006, 11:03 
Duża Gaduła

Witam,

myślę, że koszty jak zawsze zależeć będą od tego, czy mówimy o nowym czy używanym sprzęcie. Używane, kompletne, dobre micro kupisz w granicach 12-18 tys.

Nowa łódka, w zależności od tego ile zrobisz sam, będzie kosztować w granicach 30 tys.

Koszt startów nie odbiega od standardowego pływania w innych klasach.

Pozdr

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 12 listopada 2006, 18:08 
Ogromna Gaduła

Jasne... można i tak:
- sklejony kadłub z kojami i płetwmi to jakies 13 - 16.000
- linki, okucia to ok 2000 - 3000
- maszt 2800-3700,
- zagle bardzo porządne komplet około 6.000, słabsze to ze 4.000...
- wózek około 3.000
- i to sa ceny netto razem ok 27- 32.000 ( bez vatu )

Wyjazdy krajowe ze spaniem w lódce i na jednym zbiorniku paliwa z zarciem kategorii 3 ( bar mleczny - lub inny McDonald ) plus wpisowe to dla 3 osoób realnie ok 700 - 1000 zł.
Wyjazdy zagraniczne nie wiem bo nie byłem, raczej drożej ale pewnie tez zależy do której zagranicy.

To i tak wszyscy wiedzą.
I powtarzać nie trzeba : ze kto ma statki ten ma wydatki...

Warto jednak i tu mi sie wydaje ze własnie tym sie najbardziej obecnie warto zając to próba znalezienia sponsora generalnego dla klasy... Sporo sie na ten temat gada i nawet niektórzy cos zaczynaja robic. Efektów na razie zadnych ale tez i ruchy na razie sa jeszcze niemrawe z braku doswiadczenia.
Wyobrazcie sobie ze jakas instytucja moze byc zaiteresowana cylem regat na 20-30 lódek funduje 20-30 kompletów żagli i masztów. I do tego jeszcze dokłada sie z "paroma klockami" do kazdej imprezy zeby organizator miał za co kupic pucharki i kim dyplomy wypisac. My sie wtedy bawimy z dokładnie taka samą frajdą jak przedtem ale częsciowo za cudza kasę. Pomysł przy okazji ogranicza wyscig zbrojeń i daje szanse tym jednostkom co stoja w krzakach..Indywidualnie można "sprzedac" nazwe lódki i reklamy na kadłubie i bedzie na benzyne i kielbaski.... I taki powienien byc chyba słuszny kierunek.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 13 listopada 2006, 09:30 
Duża Gaduła

Marek,

no 1.000 PLN na imprezę, to jeszcze nie wydałem. Nie strasz ludzi na litość!!

Ale istotnie, wykombinowanie wspólnego sponsora jest rzeczą ważną. Może ktoś ma jakiś pomysł? Oprócz tych, które hulają i czort wie, czy się uda je zrealizować, trzeba podejmowac inne próby.

Pozdr

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 13 listopada 2006, 09:57 
Ogromna Gaduła

Ja rozumiem Koniu ze w Krakowie i okolicach panuje duch oszczednosci ale zwłaszcza tamtejsci zeglarze musza około 1000 zł na jedna impreze wydawac.
Cudów nie ma. Samochody musza na czyms jeździc a ludziska coś zjeśc.
O wyszynku nie wspominam oraz o płatnych toaletach i prysznicach.
Na Mazury bowiem i z powrotem to jest od was ze 2 zbiorniki paliwa czyli jakies własnie 600 pln, do tego dzwig 30-50 zł ( w Emperze nawet 100 ) wpisowe ok 60-70 pln. Impreza piatek-niedziela czyli prawie 3 doby i na trzech ludzi to wychodzi po 30 złotych diety dziennie. ...a jak ci sie bloczek rozwali do tego lub linka urwie ?
Jakies strachy wypisuje ? Nie wydaje mi sie...a ubezpieczenia.?..a amortyzacja ? itd.
Liczyłem kiedys 2 sezony ( ponad 20 imprez ) na Fokusie wraz z zakupami inwestycyjnymi i mi wyszło ponad 60.000. Jasne ze mozna było duzo mniej wydac na inwestycje. Zregenerowac jakąś tańszą starszą jednostkę wkładając dużo pracy własnej, ale na paliwo żarcie, dzwigi i wpisowe to juz musisz bulić.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 13 listopada 2006, 11:04 
Mała Gaduła

Dodam jeszcze od siebie, że czasami trzeba wesprzeć szanowną Komisję (protest techniczny) w postaci źle zainwestowanej 100:)
Wydaje mi się, że Marek ze względu na swój towarzyski charakter nie jest przykładem miarodajnym. Koszty wyprawy na Siemianówkę, rzeczywiście pochłoną 1000 zł, ale już wyjazd na bliżej położony akwen mogą być o połowę mniejsze.
Rezygnując z najodleglejszych eliminacji i układając kalendarz w miarę logistycznie można zamknąć się średnio w 500 zł. Kosztów eksploatacji jachtu nie licząc oczywiście, bo te z zasady są nieprzewidywalne.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 13 listopada 2006, 11:13 
Ogromna Gaduła

Mozna tez tak jak "Ogór" sie wybrac na regaty z Omegą na przyczepce autostopem licząc na dobre serce tych co mają wolny hak ... wydatki na benzyne = 0.
Ja - i tu sie zgadzam - i tak jest w moim opisie - jestem złym przykładem.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 13 listopada 2006, 12:22 
Duża Gaduła

Jak widać, w propozycji kalendarza regat na sezon 2007, jest pomysł wyeliminowania ipmrez orgaznizowanych w odległych miejscach. Z całym szacunkiem dla przemiłych organizatorów, akwenu i otaczajacej go przyrody wyjazd na siemianówkę stanowi duże wyzwanie, przede wszystkim finansowe.... Miałbym propozycję,zeby podczas zebrania przedyskutować kwestię kalendarza pod kątem dojazdów i naszych możliwości. W końcu wszyscy pracujemy...

Abstrachując....sponsor jest potrzebny!!!

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 13 listopada 2006, 13:12 
Ogromna Gaduła

Hehehe... ostatni zaczepiany przeze mnie dobrodziej ( ang. sponsor ) zameldował ze go interesuja imprezy przede wszystkim na morzu...

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 13 listopada 2006, 13:49 
Duża Gaduła

Dziwisz się?

Niestety trzeba zweryfikować miejsca w których chcemy pływać, jeżeli mamy znaleźć darczyńcę dobrodzieja. Z miejsc o których mowi się, że są atrakcyjne, widzę: Zegrze, Giżycko, Mikołajki, Sopot,...Cholera, szczególnie to ostatnie, nie za blisko mnie :)

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 13 listopada 2006, 15:39 
Ogromna Gaduła

A tak wracając do glównego watku jeszcze przez tydzień mosquito na allegro http://allegro.pl/item140264719_jacht_m ... scito.html

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 13 listopada 2006, 15:45 
Napisał więcej niż raz

Na zebraniu możnaby stworzyć listę takich potencjalnych firm - dobrodziejów.
Moje propozycje:

Schenker, podobna branża jak Frans Maas, do tego mega firma. Właśnie 10 lat mija jak są w Polsce. Całym zagłębiem są firmy chemiczne, bo w końcu nasze jachty, takielunek to czysta chemia, różne super włókna itp. BASF - właśnie odpalił jakąś nijaką kampanię w TVN 24 przy programach biznesowych. (dwóch alpinistów wspina się na lodowcu, a kiedy jednemu z nich podczas upadku tyłek ratuje lina BASF chwali się, że ta lina to właściwie składa się z ich patentów.

Propozycje dodatkowe :grin:
Poseł Misztal, Grzegorz Rzemek - FOZZ, dr Kulczyk i jego Volkswagen,

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 13 listopada 2006, 16:07 
Ogromna Gaduła

Tu mała uwaga co do typowania. Jak żesmy z Koniem troche pogadali to tu to tam to sie okazuje ze sie wcale nie rozmawia t tych sprawach z producentem takim jak BASF czy firma spedycyjna tylko trzeba szukac agencji reklamowych organizujacych kampanie promocji jakiejs marki. I to jaka marke możemy promowac to się zdziwic możecie okropnie. Bo niby żeglarstwem tak na pierwszy rzut oka mozna promowac okucia, farby ubiory... (Rostan, Hempel, HalleyHansen...)... młodsi by pewnie dorzucili Durex albo Zywiec.... ale to nie to !
Zupełnie normalne może byc pływanie na przykład z logo banku (który żadnemu z nas normalnie kredytu by nie udzielił ) albo z logo samochodu na który nas na pewno nie stac.
i jak mówie wcale w banku ani u dealera sie takich rzeczy nie załatwia. Popatrzcie kto steruje programem Nivea Blekitne Zagle albo Polomarket Cup.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 13 listopada 2006, 16:30 
Duża Gaduła

Po konsultacjach z fachowacami od reklamy, wychodzi, że w tej chwili najlepiej wiercić dziurę w brzuchu branży samochodowej i bankom. Sęk w tym, że wszyscy wielcy korzystają z usług agencji (proszę nie szukać ukrytych treści w użytym stwierdzeniu) a agencje rządzą cię swoimi prawami.

Ja myślę tak: trzeba stworzyć ciekawe i profesjonalne portfolio (kolega Marek już rozpoczął), zawierające informację o klasie, załogach, regatach, planach na nast, sezon; okrasić to wszystko fotkami i dobrą grafiką; umieścić na stronie micro, wysłac gdzie się da.

Lista potencjalnych darczyńców - nieograniczona. Wzorować powinniśmi się na Delphii, bo: jest sponsor generalny, ale nie ogranicza możliwości dla indywidualnych sponsorów.

Trzeba dreptać i gdyby się nie udało w pierwszym sezonie - zacisnąć zęby. Jak popływamy i się pokażemy, może być tylko łatwiej.

[ Dodano: 13 Listopad 2006, 16:37 ]
Nie zapominajmy, że reklama na burcie, to nie tylko regaty, ale kilkanaście tys. km. zrobionych w sezonie po Polsce.

Można by w projekcie uwzględnić od czasu do czasu zorganizowanie imprezy w miejscach dziwnych - np: regaty pod nieotynkowanym murem Wawelu.

To się da zrobić, publika w ilości kilku tysięcy spacerujących murowana.

A potem przejazd i prezentacja łódek, mhmm.... na rynku?

Panowie, takich akcji można zaproponowć sponsorowi kilka.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 13 listopada 2006, 17:01 
Ogromna Gaduła

Porzadny program to jest cos co nalezy zrobic zespołowo. I najlepszym do tego miejscem jest strona www klasy micro.

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]