Forum Dyskusyjne PPJK

Forum Żeglarzy Pucharu Polski Jachtów Kabinowych
Zobacz również: Strona główna PPJK
Teraz jest czwartek, 23 listopada 2017, 04:18

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 5 sierpnia 2013, 21:56 
Duża Gaduła

Czytam zgłoszenie i nie wierze co czytam
Wpisowe = 100 zł + 40 od osoby
dźwig = 50 zł x2 = 100 zł
opłata portowa 8 zł dzienna za 1 os.

podsumowanie dwu osobowej załogi
-180zł
-100zł
- 2os x 4(dni) x 8zł = 64zł
= 344zł
(np. 4os. załoga = 488zł)

Ja się pytam za CO ??

Ja się pytam czy kogoś pop...

Ja sie pytam co jest we wpisowym ?

Dosyć że Giżycko jest na końcu świata to jeszcze takie ceny!!

Dlaczego my tam mamy Mistrzostwa? Dlaczego nie w Koronowie, czy Kosewie, czy Iławie, czy innym akwenie gdzie nie musimy płacić takich wielkich opłat za wszystko !?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

Byłem 1,5tyg temu na MŚ i tam wszystko było za free.

MAZURY = ZDZIERSTWO !!

(jest to moja opinia nie wypowiadam się jako admin)

Grzesiu (barbital) skasowałem twój wpis i mój akapit, poniosło mnie z nerwów.

PostNapisane: poniedziałek, 5 sierpnia 2013, 22:27 
Wielka Gaduła

No to fajnie
mnie to kosztuje 416 zł + około 580-600 zł za przejazd z łódką + znacznie droższe niż w Krakowie wyżywienie + postój auta + postój przyczepy + sanitariaty. Ciekaw jestem czy w 2000 zł się zmieścimy za 3 dni regat. A potem się znowu nasłucham jak ktoś pie... o tym, że Barbakan dalej nie otynkowany. Nie wiem, czy się zdecydujemy.

PostNapisane: poniedziałek, 5 sierpnia 2013, 22:45 
Duża Gaduła

Wojtku to w wpisowym nie ma parkingu? dla samochodu i lawety? nie byłem rok temu więc nie wiem jak tam w nowej marinie jest? paliwo nasze około 700-800 zł, masakra!!

PostNapisane: poniedziałek, 5 sierpnia 2013, 22:48 
Napisał więcej niż raz

Jest we wpisowym slip, postój łódki, samochodu, przyczepy, WC i dostajemy jeszcze 7zł zniżki na kartę portową.

PostNapisane: wtorek, 6 sierpnia 2013, 05:39 
Site Admin

Dźwig podrożał z 30/35 PLN - nie pamiętam dobrze.
Slip w ekomarinie jest do bani, bardzo długi i płaski. Można kombinować na linie przyczepę opuszczać, niektórym to wychodziło. Albo bardzo wysoką terenówką.
Zresztą dźwig (taka suwnica raczej) też jest do bani, bo jedną łódkę 15-20 minut obsługuje. Przeliczmy choćby razy 15 = 5 godzin.

Z opłatami portowymi, w zamian za żonglerkę kartami magnetycznymi, poradziliśmy sobie jakoś.
Pytanie za co te 40 PLN/os., bo mało tu atrakcji związanych z pojedynczą osobą... Klimatyczne?

jumbo napisał(a):
Jest we wpisowym slip, postój łódki, samochodu, przyczepy, WC i dostajemy jeszcze 7zł zniżki na kartę portową.
Z tym darmowym WC, z tego co kojarzę... zamykali po godz. 20:00.

Jako ciekawostkę załączam zdjęcie obiadu, na który po ciężkim dniu (stabilne 7 Bfta) musieliśmy czekać w kolejce ok. 1 godziny.
Dodam, że widoczny obiad jest jeszcze nienaruszony przez zjadającego.

Załączniki:
Komentarz: Obiad Giżycko 2012
obiad.jpg
obiad.jpg [ 61.43 KiB | Przeglądane 7585 razy ]

PostNapisane: wtorek, 6 sierpnia 2013, 06:30 
Wielka Gaduła

Baaardzo się cieszę że to nie ja rozpocząłem tą dyskusję od zawsze mnie to wk....ło może należy do Pani burmistrz Giżycka napisać że kużwa co jest ??? a jak to nie przyniesie efektów rozpocząć internetową antyreklamę Giżycka "cudu naturalnie zdzierstwa" . Wiecie jaką moc ma internet, żadna telewizja mu nie dorówna. A jeżeli chodzi o tytuły mistrza Polski, co za problem zrobić regaty, np o "Tytuł Mistza Polski" to tylko od nas zależy co będziemy respektowli co dla nas będzie liczącym się tytułem , medialnie nazwę Mistrzostwa Polski można ze spokojem zdeprymować , wyprowadzić za margines tego co się liczy a co nie. A niech się póżniej ścigają czarterowicze o miano najlepszego zielaża na Niegocinie.
To jest temat rzeka i napewno pisanie na naszym forum nikogo nie rusza, popiszą, poszczekają, i tak przyjadą , tak sobie myślą w Giżycku.
Wielkim ciosem było by zorganizowanie konkurencyjnej imprezy np w Wilkasach i wypłynięcie na Niegocin.

PostNapisane: wtorek, 6 sierpnia 2013, 08:30 
Duża Gaduła

Ad hoc zrobiłem zestawienia opłat i co za to z Zawiadomień o regatach. MMPJK jakoś blado wypada...
Tylko nie umiem zamieścić pliku?

PostNapisane: wtorek, 6 sierpnia 2013, 09:55 
Duża Gaduła

No wreszcie coś się dzieje :)
Jak się popatrzy na eliminacje PPJK 5 lat wstecz a pewnie co niektórzy mogli by więcej to pewne rzeczy są niezmienne.
Zawsze było tak, że jeśli "ktoś" zrobił "przystępną" dla portfela zawodnika imprezę, umiał wczuć się w jego rolę od zapięcia przyczepy na hak samochodu do zdobycia kawałka knagi i paru metrów wolnego miejsca na pomoście itp. -> to nie zaskoczył cię drogi zawodniku nagłą ukrytą gwiazdką w następnym roku, że za oddychanie też byś musiał zapłacić.
I z drugiej strony zawsze było tak, że jeśli "ktoś" wyszedł z założenia, że u niego jest raj na ziemi a cennik do tego raju jest tuż za rogiem -> to czuć to było i będzie w powietrzu 10 km przed miejscem docelowym.

Ten rok pokazał, że są nowi organizatorzy którym się chce - Wdzydze, Czaplinek, Wągrowiec. A życie jakie jest? To nie mission imposibile zorganizować regaty i Ci którzy zrobili choć raz imprezę z prawdziwego zdarzenia mają w głowie kalkulator...Tu też jest nowy organizator ale...hmmm

Giżycko w 5 minut…
Wpływy –
Wpisowe - 50 x 220 zł = 11 000 zł
Dźwig – 30 x 100 zł = 3 000 zł
Karta portowa – 50 x 24 zł = 1200 zł (zakładając 1 kartę na załogę, choć co niektórzy mają składy damsko – męskie)
Waga – 30 x 30 = 900 zł (ważenie w Lok  )

Wpływy organizator – 11 000 zł
Wpływy ekomarina – 4 200 zł
Wpływy Lok - 900 zł

Wopr – MOPR raczej nie kasuje miasta...
Obsługa na wodzie, stawianie znaków – MOPR, czyli jw.
Keja / port – Ekomarina więc miasto...kosztu brak
Catering dla zawodników – 150 x 10 zł = 1500 zł (jeśli w ogóle będzie i standard z foto Macieja )
Wynagrodzenie komisji sędziowskiej, opłata noclegów i wyżywienia – 4000 zł
Puchary i medale, dyplomy – 4000 zł
Biuro regat. wydruki, toner, papier, długopisy, pinezki – 500 zł
Wynajem statku komisji – 1000 zł
Marketing regat – 0 zł (tych regat)
Nagłośnienie na otwarcie i zakończenie regat – miasto, kosztu brak
Fotograf, media – 0 zł (najemnego nigdy nie widziałem , jedynie ekipa żagli lub mazuryinfo, Jolki nieocenionej pracy nie liczę...)
Ognisko, impreza – 0 zł raczej nie będzie, jeśli tak to drewno kosztuje chyba 20 zł, i kto szedł ze mną w zeszłym roku to widział ile tego drewna jest 
Nagrody – jest kilku sponsorów wiec strzelam, że albo nagrody albo parę złotych na nagrody się znajdzie stąd zapis „według uznania organizatora”

Łącznie kosztów – 11 000 zł

Reasumując …
Kalkulacja kosztów i wpływów na zero Z NASZEGO WPISOWEGO a jak będą sponsorzy to się nagrody da a jak nie to nie…
Ekomarina tak i tak zarobi jak nie na keji to na suwnicy i kartach, bo tak czy tak po tym slipie nie zwodujesz a z WC skorzystać musisz…możesz się w LOK-u zwodować ale tutaj gwiazdka ukryta bo ważenie to jedno a łódka na wodę to drugie i kolejne 40 zł 

I gdyby jeszcze tylko nie ten tytuł „Mistrza Polski” to sami „zawodnicy” byśmy się zrzucili i takie same regaty zrobili...

PostNapisane: wtorek, 6 sierpnia 2013, 10:50 
Ogromna Gaduła

Jacku, nie byłbym takim optymistą ze stwierdzeniem, że MOPR nie kasuje za zabezpieczenie. Jeśli by kasował to jedna motorówka na 20 jachtów razy 3 dni to daje nam 700 zł x 3 motorówki x 3 dni czyli 6300 zł. Niech będzie w promocji to i tak masz 5000 zł za całe regaty. Statek komisji to 1000 zł dziennie. Skoro chcą zrobić dwie trasy to potrzebują dwa statki na 3 dni to masz 6000 zł. Od sprytu i zaradności organizatora zależy czy i jak zdoła z tych kosztów "zejść" albo ilu pozyskać sponsorów żeby to pokryć.

PostNapisane: wtorek, 6 sierpnia 2013, 11:23 
Duża Gaduła

Czy są tu zawodnicy z T1 poza mną? ja jestem za tym żeby nie jechać na MMP w Giżycku, sam za swoje wpisowe i koszty paliwa które muszę ponieść mogę zafundować
- puchary i dyplomy
- obsługę regat (sędziowie 2 klasy) + WOPR
- jeden posiłek dziennie
- wodowanie, prysznice = free

Spotkać się na innym akwenie w centrum Polski (nasza łódka stoi w kompleksie jezior Gosławickie, Mikorzyńskie, Ślesińskie, Gopło) i tam mogę w 1,5 tyg zrobić imprezę.

Czy ktoś z T1 podziela moją opinię i nie chce przepłacać, może inne klasy tez mają takie przemyślenia??

Co roku nic z tym nie robimy, więc w końcu zróbmy coś tym, udało się wyrzucić Warszawę z kalendarza za brak odpowiednich 'standardów' czemu nie można tego zrobić z Giżyckiem. Wracając do jednej kwestii a mianowicie Wilkasy, np. przystań AZS'u, suwnica na miejscu, miejsca w porcie pełno, Delphia 24 bodajże rok temu miała tam eliminacje i było o wiele lepiej niż w Giżu.

Co do sponsorów regat, wcale nie jest tak ciężko, co roku szukam sponsora więc wiem coś o tym (co prawda jeździmy pod brandem AM bo oferta jest najlepsza, ale dużo firm jest zainteresowanych).

Da się, DA!!

PostNapisane: wtorek, 6 sierpnia 2013, 11:40 
Duża Gaduła

barbital napisał(a):
Jacku, nie byłbym takim optymistą ze stwierdzeniem, że MOPR nie kasuje za zabezpieczenie. Jeśli by kasował to jedna motorówka na 20 jachtów razy 3 dni to daje nam 700 zł x 3 motorówki x 3 dni czyli 6300 zł. Niech będzie w promocji to i tak masz 5000 zł za całe regaty. Statek komisji to 1000 zł dziennie. Skoro chcą zrobić dwie trasy to potrzebują dwa statki na 3 dni to masz 6000 zł. Od sprytu i zaradności organizatora zależy czy i jak zdoła z tych kosztów "zejść" albo ilu pozyskać sponsorów żeby to pokryć.

Grzesiu rozumiem, że bazujesz na kwotach których doświadczyłeś jako organizator.
Czy mógłbyś podać nazwę tych regat, które zorganizowałeś ?

PostNapisane: wtorek, 6 sierpnia 2013, 11:47 
Ogromna Gaduła

Nie zorganizowałem ale przymierzałem się do organizacji i odbyłem w tym celu rozmowę właśnie z MOPRem. Kwoty aktualne na ten sezon.

PostNapisane: wtorek, 6 sierpnia 2013, 12:06 
Duża Gaduła

Acha...wiesz co ja zamierzam kupić Skodę Octavię 1,9 TDI. Słyszałem, że pali średnio 15 litrów /100 km jak się agresywnie nie jeździ. :)
Nie masz obowiązku korzystania z lokalnego WOPR, tym bardziej zawodowego i kwoty które podajesz...proszę nie mydl ludziom oczu bo ktoś pomyśli, że rzeczywiście w Giżycku to ledwo koniec z końcem wiążą :) Powiedz kiedy masz te regaty to statek komisji wynajmę i za woźnice porobię, mam uprawnienia zawodowe więc ogarnę temat :) Do WOPR-u też należę jak coś :)

Odbiegamy tym samym od tematu dyskusji.
Ja się wypowiedziałem dosyć konkretnie :)

Pozdrawiam wszystkich!

PostNapisane: wtorek, 6 sierpnia 2013, 12:19 
Duża Gaduła

Tak nie rozmywajmy tematu, kto jest za tym by nie jechać na MMP Giżycko 2013 ?

p.s. potem na forach żeglarskich debatują jak zachęcić żeglarzy do startu w regatach, czemu w Giżycku gdzie jest pełno jachtów nikt nie chce wystartować załóżmy że załoga jest 'turystyczna' np. 5 osób
wpisowe 100zł + 5os.x40zł = 300zł wodowanie im odpada, ale karta postojowa i owszem 5x4x8zł = 160zł, a i gdyby chcieli się zwarzyć 30zł, a pewnie i pomierzyć żagle z 30zł (tyle płaciłem we Włocławku). = 60zł

Całość = 520zł ot co dlaczego turyści nie startują za to mają:
- 173 browary (licząc po 3zł), czy 86 licząc po cenie w lokalu
- 10 butelek whisky 1l.

;-D

PostNapisane: wtorek, 6 sierpnia 2013, 12:28 
Site Admin

bartek napisał(a):
- 173 browary (licząc po 3zł), czy 86 licząc po cenie w lokalu
- 10 butelek whisky 1l.
Argumenty dające mocno do myślenia :twisted:
My jechać musimy, nasza umowa obejmuje tą imprezę obligatoryjnie.

Ale fakt, mocno trzeba przycisnąć władców i zrobić ją w przyszłym roku w innym miejscu.
A więc przyciskajmy!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]