Forum Dyskusyjne PPJK

Forum Żeglarzy Pucharu Polski Jachtów Kabinowych
Zobacz również: Strona główna PPJK
Teraz jest piątek, 21 września 2018, 18:32

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 20 lipca 2009, 06:38 
Wielka Gaduła

Po wyczerpujących zmaganiach i długim zakorkowanym powrocie do domu na spokojnie nasunęło się nam kilka refleksji a poprawcie mnie jeżeli się mylę.
Ściganie jak najbardziej w porządku pogoda wymarzona !!!
jednakże sa małe ale, nasza droga ukochana komisja sędziowska mogła klasę omega zrównać z klasami T jeżeli chodzi o ilośc okrążeń trasy my przecież aż tak wolno nie pływamy a wystarczy porównać czasy pokonywania tej samej trasy przeż omegę i np Saturna 25. Całe szczęście że pożądnie wiało i omegi na spinach się ślizgały. Czekanie prawie godzinę na kolejny wyścig to mała przesada. Może chociaż omegi powinny być puszczone pierwsze to zawsze o pięć minut mniej.
Komentarzy na temat "gościnności" Giżyckiego LOK-u to chyba możemy sobie oszczędzić bo wszyscy wiedzą jak jest i z utęsknieniem czekamy na nową marinę w której będzie można się spotkać na regatach byle nie w LOK-u. Tak wiem że jeszcze są MMPJK ale bedziemy musieli to jakoś przeżyć.
Organizatorzy Boatshow niestety pomimo wspaniałych i licznych upominków oraz niezłej oprawy mogli pomyśleć o możliwości wykupienia bo nikt tu nie mówi że za free dodatkowych wejściówek na bankiet. Wiekszość z nas przyjeżdza w rozszeżonym składzie i nieco głupio wyglada kiedy część załogi z jednej strony płotu a część z drugiej. Losowanie kto ma zostać czy dzieckmo czy żona psuje nieco cały smak imprezy i tak naprawdę to chce się rzucić biletami i powiedzieć żeby wadzono je sobie tam gdzieś. W końcu na goscinę w LOK-u trzeba mieć tyle siana że jeden obiadek to przy tym wszystkim pikuś.
Całość może jedynie osłodzić wspaniała atmosfera ścigających się którzy nie potrzebowali zbyt głośnej muzyki aby wprowadzic sie w wspaniały nastrój.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 lipca 2009, 09:49 
Site Admin

Po osobistym debiucie na "BOATSHOW" CUP organizację imprezy oceniam dość słabo. Spodziewałem się czegoś więcej.
Już brak koszulek przy niemałym wpisowym mnie zdziwił. Mała rzecz a cieszy ;).
Sobotnia impreza była właściwie taka, jak sobie kto zorganizował. Ogłaszany koncert szantowy, choć w niezłym solowym wykonaniu, odbył się w dość dziwnych godzinach, od 18:00 może jakoś ze 2 godzinki, do tego podczas wydawanego obiadu. Po włocławskich imprezach do nocy przy głośnej muzyce na żywo ma się to bardzo nijak.
Słuszna uwaga Tomku o tych wejściówkach, zupełna paranoja z zamkniętym namiotem.
Po "karnetowe" piwo staliśmy chyba 45 minut, choć kolejka wyglądała na co najwyżej 8 (minut).
Pomijam, że jako zawodnicy "podiumowi" wyjechaliśmy z pustymi rękami, bo satysfakcja jakoś to nam rekompensuje (może organizator to przewidział, heh).

Poza tym, pogoda, jak mówisz - super, akwen super, ludzie super!
Jestem też dobrej myśli w kwestii zdjęć, bo tego często brakuje.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 lipca 2009, 11:31 
Wielka Gaduła

No tak szanty do obiadu to chyba jakiś "żeglarz" wymyślił, chyba w celu wywołania niestrawności bo przeciez każdemu przychodzi chęć pośpiewania a moja mama mnie uczyłyła że z pełnymi ustami się nie mówi a co dopiero śpiewa !!!
No tak smutkiem powiało ale na dowód naszych racji:
DRODZY ORGANIZATORZY REGAT spadajaca frekfencja uczestników ma scisły związek z takimi sytuacjami jak wyżej. Oczywiscie liczmy ilośc łódek a nie osób , bo w takim przypadku warto by zaprosić jeden Dar Młodzieży i stówka uczestników już jest ( to a propo liczebności załogantów przepięknych dezet ). Zeszły rok było nas wiecej a jest mniej bo pojawiaja się czynniki odpychające i zniechęcające do pływania. Popatrzcie do Augustowa chociaż super daleko to wiekszość z nas z przyjemnością pojedzie z Iławą jest to samo naprawdę można zorganizować fajne regaty pod każdym względem. Nie myślcie że musi być na super bogato musi być przedewszystkim super sympatycznie przecież przyjeżdzamy aby zapomnieć o stresach dnia codziennego a więc po co nam dodatkowe użeranie się z de.......lem z pseudo obsługi portu który łódki regatowe każe ustawiać w zielonym bagnie. Może by tak się chwycił za jakieś grabki i stwarzał pozory że się stara a nie wyzywal i obrazał każdego po kolei . Drugie to super dzwigowi skaczący w brudnych buciorach bez pytania po łódkach delikatnych i jakże drogich w sensie finansowym i uczuciowym to lekka przeginka i to że trochę żelkotu odpryśnie to dla nich nic wielkiego. :evil: .

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 lipca 2009, 14:43 
Napisał więcej niż raz

Zgadzam się z Wami , były to najdroższe regaty w jakich brałem udział, myślę że gdyby nie punkty rankingowe wielu z nas by te regaty odpuściło, a jak nas zabraknie to będzie po imprezie. Pozdrawiam .

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 lipca 2009, 16:48 
Wielka Gaduła

O tak Marianie widziałem i słyszłem co ten ktoś bo innej nazwy nie użyję wykrzykiwał do ciebie, myślałem że pomimo mojego raczej łagodnego usposobienia nie wytrzymam i podejdę dać poprostu jemu w gębę. Bo brak kultury można wytłumaczyć jeszcze złym wychowaniem ale bezinteresowna zawiść i chamstwo i do tego w przypadku twojej osoby brak zrozumienia i taktu to już chyba wyćwiczone do granic perfekcji. Napewno jak na MMPJK się ten gość w moim pobliżu narysuje to nie odmówię sobie przyjemności rozładowania na nim moich frustracji zwiazanych z przebywaniem na tej przystani i nie bedę przebierał w środkach. Najpierw port dla regat póżneij polowa a na konieć to chulaj dusza dawaj jeszcze jednego tu wciśniemy, muszę już chyba przestać bo ciśnienie mi się zbytnio podnosi a już się zbliżam do wieku zawałowego.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 lipca 2009, 16:56 
Napisał więcej niż raz

Dla rozładowania emocji... 'kilka fotek' oraz krótki filmik

PS
Korzystajac z okazji chciałbym w imieniu portalu zaprosic wszystkich w pierwszy weekend wrzesnia na II Mazurskie Targi Sportów Wodnych do portu Stranda nad jeziorem Kisajno.

Pozdrawiam
Zbigniew Jatkowski
http://mazury.info.pl

Tytuł: refleksje
PostNapisane: poniedziałek, 20 lipca 2009, 18:05 
Napisał więcej niż raz

Panowie było jak było, mogło być lepiej najważniejsze, że bezpiecznie powróciliśmy do swych domków, bez strat fizycznych i technicznych bo moralne to MY mamy wliczone w "ryzyko zawodowe". Świadomość organizatorów jest chyba na niskim poziomie, nigdzie nie byli nic nie widzieli, siedzą we własnych piaskownicach... a świat się zmienia. Myślałam, że czasy lat '80, o których opowiadają mi często rodzice się skończyły, to chyba gospodarz powinien być dla gości, a nie gość dla gospodarza??? My ŻEGLARZE napędzamy "im -gospodarzom" koniunkturę, to "oni" będą się reklamować zaistniałym faktem, że to do nich przyjechało tyle a tyle załóg z całej Polski, a nawet z zagranicy... i gwiazdeczka wskoczy. Nie dodadzą tylko tego, że jeżeli przyjechali późnym wieczorem, ponieważ poza pasją żeglarską zdarza im się pracować, z bezcennej kąpieli nie skorzystają chyba, że w bagienku, ponieważ natryski zamknięte... Prawdę mówiąc przewidziałam taką gościnę znajomi, żeglarze pozytywnie o tym miejscu się nie wypowiadają i nie miałam ochoty na podróż do "ów" cudnego miejsca. Tak jak napisał Marian ranga zawodów przyciąga. Jak chcesz pływać to płać, stać cię na łódkę a na regaty nie? Ja kilka razy usłyszałam już takie stwierdzenia, a sponsorów brak, dlaczego??? Mało informacji w mediach, zdjęć, relacji i pozytywnych opinii. Pamiętam jeszcze 5 lat temu regaty tej rangi były nie małym wydarzeniem, ja jeszcze nie pływałam, przesiadywałam przed monitorem komputera czytałam i czekałam jak się załadują zdjęcia - a było ich dużo... Dziś możemy powspominać wspólnie mile spędzony czas i dlatego będziemy pływać, bo równi z Nas ludzie,a z żeglarstwa nikt nas nie wyleczy... słyszałam, że to bardzo ciężka nieuleczana i groźna choroba i mi to pasuje :)

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 lipca 2009, 19:46 
Napisał więcej niż raz

Jak nie mieć żalu skoro nawet niema zdjęć z dekoracji klasy T-1 na mazury.info .

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 lipca 2009, 20:19 
Duża Gaduła

Ale akcja na wodzie pokazana super !
Fotograf się postarał.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 lipca 2009, 21:02 
Napisał więcej niż raz

zdecydowanie TAK, fotograf na medal:)

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 lipca 2009, 21:16 
Wielka Gaduła

Fotki faktycznie super , prosimy o wiecej a jakby jeszcze z Rynu udało sie kilka powiesić to już zupełnie byłoby bajecznie :mrgreen: :roll:

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 lipca 2009, 21:24 
Duża Gaduła

U mnie za oknem grzmi ,co normalne od jakiegoś czasu ,i po Giżycku grzmi ,nareszcie chciało by się powiedzieć. Jakie są moje refleksje? Od jakiegoś czasu opinia na temat związany z żeglarstwem i bicie się o swoje z co niektórymi osobami jest jak walenie głową w mur ,i każdy kto trochę już pływa w PPJK taką listę zrobi sobie w 3 minuty, bo za tymi wszytkami żalami nie stoją Mazury, Giżycko i LOK tylko Panowie i Panie którzy tym sterują ale po raz kolejny zdzielę sobie w ten mur a co mi tam.

Powiem tak, gdybym przyjechał dajmy na to do Charzykowy i Bodziu Lunitz który stanął w tym roku na głowie z organizacją regat zachował by się następująco :

1.Wpisowe : 160 zł ,parking : 42 zł ,dźwig - 60 zł
jako słowa "witajcie kochani żeglarze"

2.W basenie jachtowym Pan ,chociaż może lepiej bełkotający coś człowiek ,wykrzykujący po ludziach słowa obraźliwe, wchodzący bez pozwolenia na nie swoje łódki,, generalnie było widać że gość lubi dominować w porcie, ale lepiej żeby się tym za bardzo nie zajmował, nazwijmy go Pan zawsze Kur... mam rację i ch.. cię to obchodzi jak jest inaczej.
jako słowa "proszę stanąć tam jest wasze miejsce przy kei"

3.Zamkniętą w sobie imprezę z ochroną jak na koncert U2 z wycelowaną muzyką w sile głosu tworzącą rezonans w przełyku, bez możliwości wejścia z osobą towarzyszącą ,bez możliwości wyniesienia na zewnątrz (zapłaconego) kawałka karkówki, kawałka chleba i dwóch łyżek sałaki greckiej dla osoby towarzyszącej ,bo przecież za rogiem otworzylibyśmy konkurencyjny bazar z używanym jedzeniem po czym tacki wyrzuciliśmy na trawę bo żeglarze to śmieciarze i fleje
jako słowa „zapraszamy na specjalnie dla was przygotowany poczęstunek oraz koncert szantowy”

To miałbym w nosie żeby do Charzykowy przyjechać. Ale kto był w Charzykowy to widział ogromną pracę organizatora który spisał się na medal a wszystko o czym pisze miało miejsce w Giżycku w którym postawa ,zapłaciłeś ,stoisz to się odpie.... i ciesz się że masz zaszczyt tu być jest odczuwalna. Podziękujecie mili gospodarze Lok-u naturze i lokalizacji terenu ,temu że jesteście tam gdzie jesteście ,bo bez akurat dobrej pogody ,jeziora Niegocina i tego że „Giżycko to Giżycko” przy tej postawie pierwsze regaty były by zarazem ostatnią imprezą tego typu w tym miejscu....a niestety bez względu na moje i innych negatywne opinie będą tam zawsze tylko może zmienić się frekwencja.

Założę się że gdyby dziś wszyscy jeżdżący z klas T sternicy usiedli razem i z naszymi refleksjami po BoatShow podjęli decyzję ,bojkot w przyszłym roku...To na pewno czołówki klas T w roku 2010 by w Giżycku nie było, bez mrugnięcia okiem...

P.S.. na jutro wieczór będzie gotowa relacja od Jarka, zdjęcia, wyniki, wcześniej nie dam rady bo 50% moje załogi w pracy się urlopuje i obowiązki gonią.

P.S. Marianie twoje zdjęcie z podium mam i będzie na PPJK jako zdjęcie startowe :mrgreen: .

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 lipca 2009, 21:50 
Napisał więcej niż raz

Wielkie dzięki , Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 21 lipca 2009, 00:33 
Duża Gaduła

Według domeny co masz zrobić jutro zrób dziś....Wyniki i inne takie z BoatShow wiszą na stronie.. Zapraszamy do lektury relacji Jurka Klawińskiego z redakji Żagle.
Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 21 lipca 2009, 06:11 
Wielka Gaduła

Ehhh nawet pisać się już nie chce, może w pszyszłym roku zamiast do Giżycka to zaproszę chętnych na całkiem prywatne regaty na naszej przystani i tyle. Napewno będzie miło czysto spokojnie i obsługa dzwigu jest miła i uprzejma, nikt nie śmie skakać po cudzej łódce i takich można by wymieniac więcej. A co najważniejsze to chyba to że dzwig za free parking za free miła atmosfera za free no może byśmy musieli sie złożyc po parę grosików na sędziego że by była pełna profeska ale i to nie koniecznie. Nie będzie to ranking PPJK ale zabawa napewno przednia i gwarantuję że nikt nie bedzie rozczarowany. Moze zróbmy listę kto jest za takim rozwiązaniem

Klasami może się pozbiera kilka łódek :?:

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]