Forum Dyskusyjne PPJK

Forum Żeglarzy Pucharu Polski Jachtów Kabinowych
Zobacz również: Strona główna PPJK
Teraz jest piątek, 21 września 2018, 18:30

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 29 czerwca 2009, 13:44 
Ogromna Gaduła

Kto wybiera się na PPJK na Solinie? Regaty o Puchar Prezesa KOZŻ, 4-5 lipca Polańczyk, Jezioro Solińskie. Zapowiada się ciekawa impreza. Pomiary i ważenie w piątek 3 lipca ośrodek WZW Jawor w Solinie. Pod linkiem http://www.ppjk.pl/galerie.php?idg=29# galeria zdjęć z ubiegłego roku... :grin:

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 29 czerwca 2009, 13:57 
Duża Gaduła

Załoga Nostera melduje swoją gotowość :) wyjazd z Płocka w piątek o godzinie 12.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 29 czerwca 2009, 14:06 
Ogromna Gaduła

Brawo!!! :mrgreen: Weźcie przykład z Nostera, który zglosił gotowość przejechania całej Polski. Naprawdę warto! Kto następny? Słyszałem, że Shrek i Diera się zastanawiali... :smile:

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 29 czerwca 2009, 15:04 
Duża Gaduła

fajnie być przykładem :D

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 29 czerwca 2009, 16:17 
Wielka Gaduła

Z tym wyjazdem to tak jak z tym dowcipem o Królu który mieszkał za siedmioma morzami za siedmioma górami za siedmioma rzekami za siedmioma lasami i codziennie rano kiedy wychodził na taras to tak do siebie mówił k......a jak ja wszędzie mam daleko !!!!!!!!!!!!!!!
Tym samym samoczynnie nasów się refleksja jak my do tego Króla mamy daleko :-((

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 29 czerwca 2009, 19:15 
Ogromna Gaduła

Powołam się na Twój podpis, Tomku: "nie ma rzeczy niemożliwych!". Tak więc widzimy się w piątek w Polańczyku nad Soliną! :mrgreen:

[ Dodano: 30 Czerwiec 2009, 03:16 ]
ZAWIADOMIENIE O REGATACH

REGATY O PUCHAR PREZESA KOZŻ, ELIMINACJE PUCHARU POLSKI
JACHTÓW KABINOWYCH 2009

1. Regaty rozegrane zostaną w dniach: 4-5.07.2009r. na akwenie Jeziora Solińskiego.
2. Miejsce regat – Przystań KOZŻ, 38-610 Polańczyk ul. Równa 26 (mapka dojazdu oraz rezerwacje noclegów – kontakt na stronie: www.kozz.prv.pl)
3. Organizator – Krośnieński Okręgowy Związek Żeglarski
4. Regaty zostaną rozegrane w klasach: T-R, T-1, T-2, T-3, OMEGA, SKIPPI 650
5. Zgłoszenia do regat przyjmowane będą w dniach:
• piątek w godzinach: 19:00 – 21:00
• sobota w godzinach: 08:00 – 09:30
6. Instrukcja Żeglugi dostępna będzie dla zawodników od chwili zgłoszenia załogi do zawodów.
7. Sternik jachtu zobowiązany jest do: posiadania odpowiednich uprawnień żeglarskich, zapewnienia oznakowania identyfikacyjnego na żaglu.
8. Organizator ma prawo wymagać od uczestników umieszczenia na burtach reklam sponsorów.
9. Planowany start do I wyścigu odbędzie się 04.07.2009r. ok. godz. 12:00, o startach do kolejnych wyścigów informował będzie Sędzia Główny.
Przewiduje się rozegranie pięciu wyścigów.
10. Rozegranie jednego wyścigu uznaje regaty za ważne.
11. Otwarcie regat i odprawa sterników odbędzie się 4 lipca 2009r ok. godz. 10:30
12. Załoga jachtu zgłaszająca się do regat wyraża zgodę na bezpłatne wykorzystanie przez Organizatora i sponsorów swego wizerunku, nazwiska i głosu w środkach masowego przekazu, oraz w materiałach dotyczących regat w celu reklamy i promocji regat.
13. Zawodnicy uczestniczą w regatach wyłącznie na własne ryzyko. Organizator nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności za uszkodzenia sprzętu lub osób albo śmierć wynikłe w związku z udziałem w regatach – przed rozpoczęciem, podczas lub po regatach. Żadna z czynności wykonana lub nie wykonana przez Organizatora nie zwalnia uczestników regat od ponoszenia odpowiedzialności za jakąkolwiek szkodę spowodowaną przez zawodnika lub jego jacht wynikającą z udziału w regatach.
14. Sternicy sklasyfikowani na miejscach I-III (w każdej klasie) otrzymują puchary.
15. Nagrody rzeczowe zostaną rozlosowane wśród załóg biorących udział w regatach.

Tytuł:
PostNapisane: środa, 1 lipca 2009, 11:51 
Wielka Gaduła

Oczywiście że nie ma rzeczy niemożliwych są jedynie trudniejsze i łatwiejsze ale przypomnij mi proszę dlaczego w tym sezonie nie mielismy przyjemności Ciebie spotkać na żadnej PPJ-kowej imprezie ??????
No tak pienążki ach te pienążki jako student ma się wiele możliwości truskawki wiśnie a nie tylko imprezki w akademiku ale tak poważnie i bez zartów to niestety czynnki ekonomiczny odgrywa ogromną rolę niestety i to że po dziesięciu godzinach za kółkiem po Polskich super autostradach to wypoczęty nie bedę a do ścigania po nieznanej wodzie to umysł powinien być w dobrej kondycji ;-).

Tytuł:
PostNapisane: środa, 1 lipca 2009, 11:59 
Ogromna Gaduła

Truskawki i wiśnie owszem ale to niestety zazębia się z sezonem regatowym więc trzeba wybrać... Ja nie mam niestety w tym sezonie funduszy na logistykę. Miałem się pojawić w załodze na innej łódce na Anwilu ale nie wyszło. W przyszłym roku jest szansa.

Mimo wszystko uważam, że Solina jest tak pięknym akwenem, że warto poświęcić się chociaż raz i przejechać te 700 kilometrów w jedną stronę, żeby zobaczyć urok Bieszczadzkiego Morza. :grin:

Tytuł:
PostNapisane: środa, 1 lipca 2009, 13:55 
Duża Gaduła

Grześku oczywiście, że warto, ale... zrozum.

Gdziekolwiek byś nie mieszkał od centrum Polski na północ lub zachód na Solinę masz okropnie daleko. My z Warszawy przyjechaliśmy w zeszłym sezonie 2x i zajęło nam to po 7-8 godzin w jedną stronę. Udało nam się wystartować tylko dlatego, że zostaliśmy zaproszeni przez Kubę, który na miejscu przywitał nas z przygotowaną łódką.

Reansumując: dojazd na Solinę 7-10 godzin, odpoczynek po podróży, przygotowanie jachtu (slip, stawianie masztu, klarowanie takielunku), przy dobrej organizacji pracy i braku tłoku na slipie godzina, może dwie, co ozncza, że nie ma szans, tak jak to zwykle bywa, zerwać się w miarę wcześnie z pracy 15-16.00, zapiąć łódkę na hak i zdążyć do docelowego przed północą. Do tego trzeba przebyć 350-500 km w jedną stronę, a to nie tylko trwa, ale i kosztuje. Nie każdego stać, poza tym nie każdemu się aż tak chce.

Do tego dochodzi podejście solińskich żeglarzy do przepisów pomiarowych, gdzie jak każdy chyba wie, spora część oszukuje i wcale się z tym nie kryje. Przecież na tego typu lokalnych regatach nie będziemy wszystkich ważyc i mierzyć. Regatowcy z Soliny i tak mają handicap znajomości akwenu, a kiedy dochodzi jeszcze brak 200 kg balastu rywalizacja traci sens.

Żeby nie być tylko wsadzającym kij w mrowisko proponuję, aby kolejne regaty PPJK na Solinie odbywały się w terminie, kiedy występuje w kalendarzu długi weekend (przynajmniej 3-dniowy), postarać się, aby były nagrody pieniężne, tak aby dla pierwszych trzech załóg wycieczka choć miała szanse się zwrócić i przyłożyć większą wagę do pomiarów, aby nie było wątpliwości, że zabawa jest uczciwa. Sądzę, że wtedy część PPJKi przyjedzie, choćby sama czołówka, a to już coś.

Ja osobiście pojawię się na Solinie, ale w połowie wakacji, a nie na PPJK.

Do zobaczenia

Tytuł:
PostNapisane: środa, 1 lipca 2009, 14:19 
Ogromna Gaduła

Zgodzę się co do odległości i kosztów. Mimo wszystko chciałem Kolegów namówić na przyjazd, lecz rozumiem, jeśli mi się to nie udało... Odnośnie pomiarów, to Kolego Piotrze, zmieniło się bardzo wiele od zeszłego roku. Jachty się ważą regularnie, żagle większości jednostek są pomierzone i opisane, więc możliwości oszukiwania się skończyły i bardzo dobrze. :grin:

Pozdrawiam i z niecierpliwością oczekuje spotkania na wodzie.

Tytuł:
PostNapisane: środa, 1 lipca 2009, 20:22 
Wielka Gaduła

ha ha ha ja mam 625 km na Solinę

Tytuł:
PostNapisane: środa, 1 lipca 2009, 20:32 
Ogromna Gaduła

Dobra, Tomku, ostatnia propozycja: Dostajesz Calibrę gotową do startu, nawet możesz dostać załoganta. Tylko przyjeżdżasz i kosisz stawkę! :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 2 lipca 2009, 09:26 
Duża Gaduła

Nie mam powodów, żeby Ci nie wierzyć Grześku.
Teraz pozostaje jeszcze kwestia czasu. Regaty muszą być zorganizowane w takim terminie, aby można było dojechać do Was i wrócić bez absencji w pracy.
I wiem, że to niepopularne, ale bez nagród PIENIĘŻNYCH, które byłyby w stanie zrekompensować koszty dotarcia nad Solinę nikt się do Was nie będzie wybierał, bo np. dla Tomka 625 km w jedną stronę, czyli w obie blisko 1300 to około 500-600 zł. Za te pieniądze można sfinansować 2-3 wyjazdy gdzieś bliżej.
Kalkulacja wychodzi prosto.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 2 lipca 2009, 10:05 
Wielka Gaduła

Święte słowa Piotrze tak właśnie do tego podchodzę , Dzieki Grzesiu za propozycje ale jednak się nie zdecyduję. Pomimo to że do Calibry pozostał sentyment to w tym sezonie staram się pływac jak najwiecej na Stormie mam marzenie żeby utrzymać tendencję na MMPJK i podnieść się jedno oczko wyżej :wink:

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 2 lipca 2009, 12:56 
Ogromna Gaduła

niulak napisał(a):
I wiem, że to niepopularne, ale bez nagród PIENIĘŻNYCH, które byłyby w stanie zrekompensować koszty dotarcia nad Solinę nikt się do Was nie będzie wybierał, bo np. dla Tomka 625 km w jedną stronę, czyli w obie blisko 1300 to około 500-600 zł. Za te pieniądze można sfinansować 2-3 wyjazdy gdzieś bliżej.

Fakt. To jest już w gestii Organizatorów. Zwrócę im na to uwagę w sobotę.

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]